Czym IKZE i IKE?Nationale-Nederlanden
 

Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) oraz Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) w Nationale-Nederlanden DFE to prosty sposób odkładania na przyszłość. Dobierz wysokość składki do swoich potrzeb, skorzystaj z preferencji podatkowych i odłóż na emeryturę.

 

  • Preferencje podatkowe: z IKZE możesz obniżyć PIT odliczając dokonane w danym roku wpłaty od podstawy opodatkowania; z IKE możesz skorzystać ze zwolnienia z podatku od dochodów kapitałowych przy wypłacie środków na emeryturę.
  • Inwestujemy 100% składki – od drugiej wpłaty: chcemy, żebyś odłożył jak najwięcej na emeryturę.
  • Elastyczne rozwiązanie: zdecyduj o wysokość i częstotliwość dokonywanych wpłat. W każdej chwili możesz wpłacić dodatkowe kwoty lub czasowo zawiesić wpłaty.
  • Dziedziczenie środków: oszczędności z IKZE lub IKE trafią do wskazanych przez Ciebie osób i nie będą obciążone podatkiem od spadków i darowizn.
  • Dostęp do konta on-line.

 

Weź swoja przyszłość w swoje ręce – odkładaj regularnie dodatkowe środki na emeryturę; korzystaj z preferencji podatkowych.

IKZE i IKE to produkty inwestycyjne. Stopa zwrotu Nationale-Nederlanden DFE w okresie 3 ostatnich lat (na koniec października 2017 r) wyniosła 39,1% i była wyższa o 23,2% od średniej stopy zwrotu wszystkich pozostały DFE w tym okresie.[1]

 

IKZE i IKE są do siebie bardzo podobne, ale różnią je preferencje podatkowe, do jakich nabywa się prawo kupując te produkty. Aby wiedzieć więcej, zapoznaj się ze szczegółami.

Kto może założyć IKZE

IKZE może być założone dla osoby w wieku 18-60 lat.

Kto może założyć IKE

IKE może być założone dla osoby w wieku 18-60 lat.


IKZE i IKE – warto wiedzieć

Można posiadać na raz tylko 1 IKZE. Zatem jeśli już posiadasz IKZE, a chcesz mieć IKZE w Nationale-Nederlanden DFE, należy dokonać transferu konta od dotychczasowego dostawcy usługi.

Aby kompleksowo zadbać o swoją emeryturę możesz posiadać dwa produkty na raz: Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) oraz Indywidualne Konto emerytalne (IKE), charakteryzujące się nieco innymi preferencjami podatkowymi.

Na IKZE odkłada się samemu – podobnie jak w przypadku kont w ZUS czy OFE, konta IKZE nie można współdzielić np. z małżonkiem. Można natomiast ustanowić małżonka uprawnionym dla swojego konta, (czyli wyznaczyć go jako osobę upoważnioną do poboru środków w przypadku śmierci właściciela konta).


[1] Źródło: www.analizy.pl Średnia stopa zwrotu pozostałych DFE wyniosła 15,9%. W przypadku dostępności kilku kategorii jednostek rozrachunkowych przyjęto wyniki dla najdłużej oferowanej kategorii jednostek. Wynik Nationale-Nederlanden DFE obliczono na podstawie podstawowej jednostki kategorii A. Doświadczeni specjaliści z Nationale-Nederlanden DFE dokładają wszelkich starań, aby jak najefektywniej inwestować powierzony nam kapitał. Należy jednak pamiętać, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem, a historyczna stopa zwrotu Nationale-Nederlanden DFE osiągnięta w przeszłości nie stanowi gwarancji powtórzenia jej w przyszłości. Czynniki ryzyka inwestycyjnego opisane są w prospekcie informacyjnym Nationale-Nederlanden DFE dostępnym na stronie www.nnIKZE.pl w zakładce Aktualności.

Skontaktuj się z nami

Nationale-Nederlanden DFE
ul. Topiel 12
00-342 Warszawa

22 338 91 88
pn.-pt. 9-18